Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Arthur C. Clarke
domovské stránky / autorský medailonek
 
2001 - Vesmírná odysea (2001: A Space Odyssey, 1968)
Laser-books 2008 - patnáctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Vladimír Svoboda, obálka Chris Moore, 110x165mm, 272 stran, cena 185 Kč
cena po slevě 166 Kč, pro majitele čtenářských kont 130 Kč
Kniha je v současnosti vyprodána, o případném dotisku budeme informovat.

Na Měsíci je objeven záhadný objekt. Důsledky nálezu jsou natolik významné, že je kvůli němu vůbec poprvé vyslána lidská posádka hluboko do Sluneční soustavy. Ale než výprava dosáhne cíle, vyskytnou se potíže, narůstající do děsivých rozměrů…
Slavný román napsaný v době, kdy přistání na Měsíci bylo ještě pouhým snem, přetvořený do jednoho z nejvýznamnějších filmů všech dob, strhující, prorocký. 2001: Vesmírná odysea je příběhem o přetrvávající otázce místa člověka ve vesmíru.
Román vychází u příležitosti čtyřicátého výročí svého vzniku a na památku Arthura C. Clarka, nedávno zesnulého velmistra žánru.
 
 
2010 - Druhá vesmírná odysea (2010: Odyssey Two, 1982)
Laser-books 2008 - sedmnáctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Zdeněk Volný, obálka Michael Whelan, 336 stran, cena 209 Kč
cena po slevě 188 Kč, pro majitele čtenářských kont 146 Kč

Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou 'Hvězdnou bránu', se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného vesmírného tělesa zcela pravidelných tvarů.

Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu...
 
 
2061 - Třetí vesmírná odysea (2061 - Odyssey Three, 1985)
Laser-books 2012 - devětatřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Zdeněk Volný, obálka Michael Whelan, 296 stran, cena 219 Kč
cena po slevě 197 Kč, pro majitele čtenářských kont 153 Kč


Píše se rok 2061 a do nitra Sluneční soustavy se na své osamělé pouti vesmírem opět blíží Halleyova kometa. Je to také rok, kdy se doktor Heywood Floyd vydává zpět do vesmíru, aby se ve svých sto tři letech opět střetl s mimozemskými monolity. Jeho jedinou šancí na přežití jsou transformované formy Davea Bowmana a počítače Hala, ovšem jen pokud se i oni mezitím neproměnili na dokonalé cizí entity.
Velmistr žánru Arthur C. Clarke se již podruhé vrátil ke svému nejslavnějšímu dílu a jako obratný vypravěč napsal další kapitolu vesmírného příběhu, v němž je lidstvo pouhým zvídavým divákem. Lidé jsou v Clarkově nevšedním dobrodružství malincí v porovnání s nekonečností kosmu, ale jsou také nositeli nevšední síly a odhodlání, které jim propůjčují schopnost pochopit a poznávat.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
3001 - Poslední vesmírná odysea (3001: The Final Odyssey, 1997)
Laser-books 2014 - dvačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Vladimír Svoboda, obálka Donato Giancola, 288 stran, cena 225 Kč
cena po slevě 202 Kč, pro majitele čtenářských kont 157 Kč

Začalo to před čtyřmi miliony let zářivým černým monolitem, jenž přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu jednadvacátého století našli archeologové na Měsíci stejný černý monolit a tím začíná dobrodružství Dava Bowmana, jeho zástupce Franka Poola a superpočítače HALa. Pouze Dave přežije setkání s třetím, mnohem větším monolitem na jupiterském měsíci Europě a navždy se tak stane vesmírným dítětem.
Nyní vstupuje odysea do nebezpečného konečného stádia v roce 3001. Lidstvo - ačkoliv je to neuvěřitelné - přežilo. Žije však v přetrvávajících obavách z trojice monolitů, které vládnou sluneční soustavě. Přesto však svitne naděje: kdesi v galaxii je objeveno tělo Franka Poola, kterého pokládali už tisíc let za mrtvého. Poole je oživen a připraven dokončit cestu, kterou HAL předčasně ukončil před tisíci lety. Ví, že ji nemůže podniknout bez Dava, nejdříve ale musí odhalit děsivou pravdu - co se z něj a HALA stalo uvnitř monolitu.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
UKÁZKA EPUB
UKÁZKA MOBI
Město a hvězdy (The City and the Stars, 1956)
Laser-books 2014 - třiačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Tomáš Jirkovský, obálka Chris Moore, 288 stran, cena 225 Kč
cena po slevě 202 Kč, pro majitele čtenářských kont 157 Kč
cena e-booku 199 Kč prostřednictvím serveru Palmknihy

Budoucnost vzdálená miliardu let: všechny pozemské oceány již zmizely, téměř celý povrch ovládá poušť a lidstvo...
Lidstvo bylo kdysi mocné a vládlo hvězdám. Ale pak, jak se traduje v legendách, zaútočili Nájezdníci a zahnali je do posledního útočiště na Zemi – do města Diaspar. A zde nyní žijí poslední lidé. Pod dohledem Centrálního počítače v sice dokonalé, ale miliony let neměnné a stagnující kultuře téměř neprodyšně uzavřené před nebezpečími vnějšího světa. Až přišel Alvin – Jedinečný. Po eonech první dítě. A vše je rázem jinak, dusivá neměnnost Diasparu je zlomena a zvídavá lidská mysl se opět vydává objevovat svět a odhalovat pravou podstatu Nájezdníků. Skutečnost je však mnohem děsivější než veškeré příběhy z legend...
Držíte v rukou mistrovskou vizi z pera Arthura C. Clarka, pohled do vzdálené budoucnosti, miliony let poté, co se naše civilizace obrátila v prach.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
Měsíční prach (A Fall of Moondust, 1961)
Laser-books 2015 - osmačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Jarmila Emmerová, obálka Fred Gambino, 288 stran, 229 Kč
cena po slevě 206 Kč, pro majitele čtenářských kont 160 Kč

Měla to být jen rutinní jízda člunem zkonstruovaným k vyhlídkové jízdě po povrchu Měsíce, ovšem nepředvídatelný prašný vír uvrhl Selené i s jeho posádkou a pasažéry do hlubin smrtící pasti. A právě tehdy začíná odhodlaný boj o život. Boj s nemilosrdnými vesmírnými zákony, které na Měsici panují. Boj s časem a lidskou psychikou v ohrožení života. Boj o přežití, jenž je veden nejen na palubě člunu Selené, ale i na povrchu, kde se rychle rozjíždí snaha o záchranu…
Raný román velmistra žánru Arthura C. Clarka je krátkým, přímočarým a dodnes čtivým příběhem o lidském odhodlání přírodním zákonům navzdory. O odhodlání, které člověka nutí překračovat hranice a za jakýchkoli okolností bojovat o život, ať už svůj nebo ostatních. V českém překladu vychází román už počtvrté a ne náhodou patří k u nás nejčastěji publikovaným Clarkovým knihám.
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů řady Mistrovská díla science fiction.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.