Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Brian Wilson Aldiss
domovské stránky / autorský medailonek
 
Skleník (Hothouse, 1962)
Laser-books 2007, desátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Jan Vaněk, obálka Lubomír Kupčík, 110x165mm, 280 stran, cena 169 Kč
cena po slevě 152 Kč, pro majitele čtenářských kont 118 Kč

Brian Wilson Aldiss, jeden z Velmistrů žánru science fiction, popisuje ve svém mistrovském díle budoucnost, v níž lidé již dávno ztratili dominantní postavení na Zemi a vlády nad planetou se ujaly všudypřítomné rostliny. Ve stínech nekonečné džungle tak osamocené skupinky pozemšťanů přežívají v nikdy nekončícím boji s agresivní vegetací. Vydejme se spolu s chlapcem Grenem a dívkou Yattmur na podivuhodnou cestu za odkrytím dávných událostí, při nichž lidstvo ztratilo svou nadřazenost. A poznejme přitom svět, v němž je člověk tím takřka nejubožejším tvorem neustále bojujícím o pouhé přežití...
Kniha získala cenu Hugo za rok 1961.
 
 
Nonstop (Non-Stop, 1958)
Laser-books 2008, třináctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Jaroslav Veis a Veronika Maxová, obálka Tomasz Maroński, 256 stran, cena 179 Kč, cena po slevě 161 Kč, pro majitele čtenářských kont 125 Kč

Nonstop je románovým debutem klasika žánru Briana Wilsona Aldisse a stále zůstává jeho nejpopulárnějším dílem. Důvodem je fakt, že jde o křišťálově čistý příklad dobrodružné science fiction, která je i přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Jde o příběh muže, jehož zvídavost předurčila stát se tím, kdo změní nejen osud svůj a svého okolí, ale i celkový pohled na svět samotný. Roy žije v kmeni uprostřed divočiny. Primitivní způsoby však v jeho očích nesouzní s četnými pozůstatky kdysi mnohem civilizovanějšího života. Nehodlá se smířit ani s dusivými zvyklostmi a vysvětleními, které logicky nesouhlasí s pravou povahou světa. V neustále se zrychlujícím tempu odkrývá četná tajemství, posouvá hranice poznaného a dochází dokonce až k možnosti nezvratné změny všeho, co doposud znal.
 
 
Temné světelné roky (The Dark Light Years, 1964)
Laser-books 2009, dvaadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Naděžda Paboučková, obálka Tomasz Maroński, 176 stran, cena 159 Kč
cena po slevě 143 Kč, pro majitele čtenářských kont 111 Kč

UTODI jsou bytosti podobné mohutným zvířatům. Disponují fyzickými a mentálními silami, jež se nepodobají ničemu, co znají lidé. Nejlépe se cítí uprostřed bláta a neporušené přírody. Jejich svět je směsicí podivuhodné filozofie a neméně podivné technologie. Konfrontace těchto zvláštních bytostí neznajících bolest a žijících po tisíc let s násilnou a agresivní povahou lidské rasy jakoby předurčuje osud Země. Temné světelné roky jsou klasickou science fiction o prvním kontaktu se zástupci mimozemské civlizace. Britský spisovatel Brian Wilson Aldiss je autorem s velkou představivostí, každá jeho kniha je osobitá a zajímavá. Temné světelné roky potvrzují zaslouženou pověst autora, jenž se po zásluze stal nositelem titulu Velmistra žánru.
 
 

Pokolení starců (Greybeard, 1964)
Laser-books 2010, pětadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Vít Kabelka, obálka Tim White, 288 stran, cena 239 Kč
cena po slevě 215 Kč, pro majitele čtenářských kont 167 Kč

Svět stižený jadernou katastrofou, po které následovaly lokální války, hladomor a smrtící epidemie, se musí vypořádat s dosud největším protivenstvím - ztrátou lidské schopnosti reprodukce. Zatímco poslední zbytky lidstva nezadržitelně stárnou, Země se propadá do beznaděje a plíživého, všudypřítomného rozkladu. Každý se s tím vyrovnává po svém, ať už jde o uzavření se do vlastního ponurého ticha nebo naopak ztrátou veškerých civilizačních zábran. Pocit marnosti, odevzdanosti a melancholie prostupuje vším kolem padesátiletého hrdiny příběhu, jenž je mezi pomalu umírajícími vlastně mladíkem...
Brian Wilson Aldiss završil románem Pokolení starců své první tvůrčí období. Počínaje románem Nonstop přes Skleník a Dlouhé světelné roky se na přelomu padesátých a šedesátých let stal patrně nejpopulárnějším autorem science fiction.
 
 


UKÁZKA Z KNIHY
Helikonie - Jaro (Helliconia Spring, 1982)
Laser-books 2015, sedmačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.

brožovaná, překlad Hana Březáková, obálka Tomasz Maroński, 576 stran, cena 329 Kč
cena po slevě 296 Kč, pro majitele čtenářských kont 230 Kč

Na Helikonii, planetě obíhající kolem binárních sluncí, trvá Velký rok tři tisíce let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací.
Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z jeho vesnic, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů.
Román Helikonie - Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která přesahuje všechno, co dosud napsal jeden z největších mistrů imaginace žánru science fiction.
 
 
Přejděte na seznam vydaných titulů řady Mistrovská díla science fiction.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.