Hlavní stranaEdiceEdiční plánLaser-newsObjednávka
 
Ediční plán nakladatelství Laser-books
Zde najdete chystané tituly jednotlivých edic pro léta 2016 až 2017.
 
                       
Přehled titulů vydaných v jednotlivých edicích získáte poklikem na příslušnou ikonu.
 
 
Albert Balatka sest. Star Trek Kusy
Vyšlo jako součást edice Star Trek.
brožovaná, obálka Jakub Schejbal, 268 stran, cena 199 Kč
cena po slevě 179 Kč, pro majitele čtenářských kont 139 Kč

Jedinečná sbírka českých i slovenských povídek ze světa světoznámého science fiction seriálu Star Trek. V knize najdete deset různých příběhů od devíti slibných autorů nás provede napříč epochami budoucích dějin, od komedie přes detektivku a thriller až po postapokalyptickou romanci.
Letos je tomu přesně 50 let, kdy Gene Roddenberry poprvé rozdmýchal fantazii všech fanoušků žánru a v bezpočtu lidí několika generací tím probudil touhu po poznání dosud neznámého. Co je tam venku? Nejzazší hranice. A to, kam až ji posuneme, záleží jen na naší představivosti.
 
 
Henry Kuttner: Více než lidé (rozš. Mutant, 1953)
Vyšlo jako devětačtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka Peter Elson, 368 stran, 289 Kč
cena po slevě 206 Kč, pro majitele čtenářských kont 160 Kč

V cyklu Mutanti poznáváme radioaktivní města, která zůstala po Výbuchu a dala počátek rase Mutantů, obyčejnými lidmi nenáviděné nejenom z důvodu chybějících vlasů a zbylého porostu, ale také kvůli neobvyklým telepatickým schopnostem. Ani Mutanti, lidmi nazývaní Lysáci, však nevěděli, že mezi nimi přicházejí na svět rovněž paranoici, osoby kruté a zlé, rozhodnuté zničit lidstvo, aby se k moci dostali telepaté…
Hogbeni
jsou podivuhodnou rodinou mutantů s neuvěřitelnými schopnostmi, která žije mezi obyvateli amerického venkova a snaží se nevyčnívat. A až na drobné problémy s atomovým reaktorem v kurníku, létáním či s transmutací prvků se jim to docela daří...
Vraťte se s námi do dřevních dob žánru science fiction v příbězích vyvolávajících nejen nostalgický úsměv, ale i uznání nad mistrným vypravěčstvím Henryho Kuttnera.
 
 
Daniel Abraham: Královská krev (The King's Blood, 2012)
Vyšlo jako součást edice Fantasy.
vázaná, překlad Daniela Orlando, obálka Hachette Group, 416 stran, cena 389 Kč
cena po slevě 350 Kč, pro majitele čtenářských kont 272 Kč

ZEMĚ, JIMŽ KDYSI VLÁDLI DRACI, NYNÍ HALÍ STÍN VÁLKY A ŠÍLENSTVÍ.
Hvězda Gedera Palliaka je na vzestupu. Je hrdinou Anteje, protektorem korunního prince a miláčkem dvora. Stahují se nad ním však mračna jeho minulosti a s nimi přichází válka, která vše změní.
Cithrin bel Sarcour založila vlivnou banku s pomocí ukradeného jmění, padělaných dokladů a tasených mečů. Teď je každý její pohyb sledován, zaznamenáván a kontrolován. Pokud se jí nepodaří upláchnout z pozlacené klece, bude jí život, který si vydobyla, k ničemu; válka jí k tomu možná poskytne vhodnou příležitost.
Odpadlý kněz ví, čí ruka to veškeré dění zpovzdálí řídí – dávno pohřbené tajemství dračí říše ohrožuje vše, co dosud lidstvo vybudovalo. Věk smrti a šílenství se blíží a v cestě mu stojí jen hrstka hrdinů odsouzených k nezdaru.
 
 
Robert E. Howard: Černý kámen (The Black Stone, 2008, rozš.)
Laser-books 2016, třetí kniha z řady Klasická díla hororu.
brožovaná, překlad Milan Žáček a Michael Bronec, obálka C.W. Kelly, 248 stran, cena 199 Kč
cena po slevě 179 Kč, pro majitele čtenářských kont 139 Kč

Robert E. Howard neproslul pouze jako autor hrdinské fantasy, Conana a dalších neohrožených reků, ale patří rovněž k předním představitelům pulpového dobrodružného hororu se silným lovecraftovským zabarvením. Z jeho bohatého díla vybíráme do třetího svazku Klasických děl hororu klíčové texty, které napomáhaly vytvářet mýtus Cthulhu, a vedle nich lze v této knize najít i několik dalších temných povídek s Howardovými oblíbenými okultními badateli, v dobrodružstvích, při nichž stydne krev v žilách.
Kdo jsou Obyvatelé podhrobí ve stejnojmenné klaustrofobní povídce? Co se skrývá pod patnáctou úrovní tajuplných chodeb v odlehlém kopci? Jakým hlasem promlouvá pradávný bůh Enlil ve ztraceném africkém údolí? Odkud se vzaly přízračné Děti noci a co jsou vlastně zač? Jaká rouhavost se uctívá u bizarního Černého kamene v uherských horách? V čem spočívá Dermodova zhouba na divokém irském pobřeží?
 
 
Christopher L. Bennett: Orionovi psi (Orion's Hounds, 2005)
Vyjde jako třetí kniha z řady Star Trek: Titan.
brožovaná, překlad Jakub Marek, obálka Cliff Nielsen, 382 stran, cena 289 Kč

Čím dále proniká hvězdná loď Titan za hranice známého vesmíru, tím víc jsou všichni telepati na její palubě – včetně diplomatické důstojnice Deanny Troi – pod vlivem cizího zoufalého křiku o pomoc. Ten nakonec přivádí loď k místu šokujícího masakru. Naleznou civilizaci mezihvězdných „velrybářů“, která známé vnímající vesmírné obry nejen zneužívá, ale dokonce se jimi i živí.
Konsternován, ale zdráhajíc se vynášet jednoduché soudy, pokračuje kapitán William T. Riker v průzkumu, a v oblasti aktivního formování hvězd naráží na rozlehlé vesmírné trdliště. Ekosystém pro ohromující množství rozmanitých, avšak podobně obřích forem života. Při pokusu sjednat konec pronásledování těchto tvorů, poskytne Rikerova posádka lovcům bezděčně prostředky, díky nimž už nemusí být nadále lovci. Jenže věci nikdy nejsou takové, jaké se zdají být…
 
 
Kim Stanley Robinson: Roky rýže a soli (The Years of Rice and Salt, 2002)
Vyjde jako součást edice Science fiction.
vázaná, překlad Milan Žáček, 592 stran, cena 399 Kč


Ve čtrnáctém století postihne lidstvo jedna z největších pohrom historie - začíná řádit černá smrt. Z dějepisu víme, že zahubila třetinu evropského obyvatelstva. Ale co kdyby morová rána vyhladila takřka celou evropskou populaci? Jak by se změnil náš svět? V Rocích rýže a soli se nám otevírá pohled na události, které se mohly stát, kdyby... na dějiny táhnoucí se přes několik staletí, na dějiny, v nichž se rodí a zanikají lidské rody a celé národy, na dějiny, v nichž má své místo strašlivý hladomor i báječné vynálezy. Jsou to roky rýže a soli.
Ocitáme se ve světě, kde do Nového světa připluje přes Tichý oceán první loď z Číny a kolonizace se šíří ze západu na východ. Ve světě, kde průmyslovou revoluci nastartují ti největší vědečtí myslitelé původem z Indie. Kde buddhismus a islám jsou nejvlivnějšími náboženstvími s největším počtem věřících, a křesťanství je pouze nevýznamnou historickou epizodou.
K. S. Robinson nám očima vojáků a králů, průzkumníků a filozofů, otroků a učenců předkládá nesmírně bohatou mozaiku alternativního vývoje lidského pokolení. Přepisuje historii a zároveň rozebírá nejhlubší otázky způsobem, jakým je toho schopen pouze autor jeho erudice a kalibru. Od stepí střední Asie po břehy západní polokoule, od doby Akbarovy říše po současnost a dál se před námi odvíjí ohromující příběh vzniku zcela nového světa.
 
 
Daniel Abraham: Podzimní válka (An Autumn War, 2008)
Vyjde jako jedenáctá kniha z řady Moderní díla fantasy.
brožovaná, překlad Karel Makovský, obálka Stephan Martiniére, 392 stran, cena 319 Kč

Otah Machi, vládce města Machi, se mnoho let pokouší připravit svůj lid na budoucnost, ve které už nebude možné spoléhat se na magické andat, bytosti podporující obchod a zároveň odstrašující všechny případné nepřátele. Ale jeho úsilí nestačí a přichází příliš pozdě. Galt, rozpínavou říši na druhé straně moře, už unavily hrátky politické špionáže a nepodstatné podvratné akce. Jejich generál, nesmlouvavý veterán, přišel na způsob, jak dosáhnout nemožného – neutralizovat andat. Galtské armády nemilosrdně postupují a básníci ovládající andat vedou svou vlastní bitvu, aby zachránili své milované i svůj národ. Naděje je mizivá, ale úspěch by válečnou hrozbu mohl zastavit…
Díky skvělému vypravěčství se Abrahamovi podařilo skloubit jedinečnou magii, zradu v nejvyšších kruzích a politické intriky předcházejících děl s rozmáchlou akční linkou velkolepé epické fantasy. Ve svém geniálně originálním a podmanivém debutu potěšil mnohé čtenáře fantasy dosud nevídaným způsobem. Ve volném pokračování pak načrtl tragédii tak temně osobní a plnou vášní, až se až přiblížil shakespearovskému dramatu. Nyní se ale pustil do epického díla mnohem širšího rozsahu, což jistě nadchne nejen jeho stávající příznivce, ale získá mu i mnoho dalších.
 
 
J.M. Dillard: Odpor (Resistance, 2007)
Vyjde jako součást edice Star Trek, kniha z nečíslované řady Star Trek: Nová generace.
brožovaná, překlad Michaela Burocková, obálka Tom Hallman, 280 stran, 269 Kč

Enterprise je po všech opravách konečně schopna znovu vyletět do vesmíru. S odchodem prvního důstojníka Williama Rikera a poradkyně Deanny Troi, musí kapitán Picard vybrat náhradu za jeho dva nejbližší poradce. Nejvhodnějším kandidátem na novou "jedničku" je Worf - ten však funkci zatvrzele odmítá.
Hvězdná Flotila vyšle Enterprise na cvičný let, aby se nová posádka měla šanci pořádně seznámit. Jenže ještě než odletí, zaslechne Picard známou píseň - volání Kolektivu. Admirál Janewayová je přesvědčena, že Borgové jsou definitivně poraženi a nepředstavují tedy žádnou hrozbu. Jean-Luc však ví, že se admirál mýlí, a musí okamžitě jednat...
 
 
Alan Campbell: Železný anděl (Iron Angel, 2008)
Vyjde jako desátá kniha z řady Moderní díla fantasy.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Dominic Harman, 528 stran, cena 349 Kč

Hluboká brána, město nad propastí, bylo po zničující bitvě poraženo. Většina řetězů, na kterých stálo, je zpřetrhaná, z hořících trosek stoupají jedovaté zplodiny a chrám, v němž přebýval všemocný presbyter, visí vzhůru nohama nad kdysi neznámou a neprobádanou hlubinou. Vítězná Legie zavedla stanné právo a bez skrupulí pronásleduje a trestá všechny, kdo by se pokusili uprchnout. Do panující vřavy se navracejí dva zajatci. Loď přiváží mladého anděla Dilla, zoceleného válkou, a zrádnou vražedkyni Rachel Haelovou. Oba jsou uvězněni v pomalu se rozpadajícím chrámu, kde očekávají svůj osud. Z propasti pod nimi vylétají duchové, protože smrt boha Ulcise otevřela brány pekla. Na svět se však vydává Cospinol, bůh moře a mlhy, který na rozkaz svých božských bratří putuje do Hluboké brány, aby vstup do pekla uzavřel. Pomalu, neodvratně se blíží k městu, které čeká a kymácí se na pokraji zkázy. A všude – od kontinentu Pandemeria po samotná Nebesa – se rozebíhají plány plné krvavé pomsty. Mocné síly se dávají do pohybu a nadcházející bitva mezi bohy hrozí zničením celého světa lidí.
 
 
Andrzej Pilipiuk: Cesta do Nidarosu (Srebrna Łania z Visby, 2008)
Vyjde jako pětatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Robert Pilch, obálka Paweł Zaręba, 368 stran, 329 Kč

Vítejte ve světě, jenž má tak blízko k proměně... v popel.
Představte si, že dnes znamená před staletími, a dočkat se zítřka hraničí se zázrakem... Norsko léta páně 1559 je pro trojici současných pozemšťanů vražedným místem. Ve dni zkázy se pro svou záchranu nechali zotročit temným strážcem paměti vesmíru. Před nimi je zoufalá mise pod dohledem bezcitné kombinace zvířete se strojem.
Své poslání mají i hansovní kupci, jejichž cesty se zkříží se stezkami našich hrdinů. Protože Oko jelena má nejen mnoho svazků, ale také množství dějových linií a vrstev s důsledky na celý vesmír. Zapněte si pásy, cestovní kancelář Pilipiuk Travel vás zve na další výpravu v čase i prostoru. Čeká na vás zoufalá snaha o přežití na zemi i na moři a záplava akce, která bere dech.
 
 
Stephen Jones sest. Stíny nad Innsmouthem (Shadows Over Innsmouth, 1994)
Vyjde jako dvanáctá kniha edice Noir.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka John Jude Palencar, 480 stran, cena 399 Kč

Šestnáct povídek, které rozvíjejí odkaz slavné Lovecraftovy novely "Stín nad Innsmouthem".
Věhlasný britský editor Stephen Jones pro svou antologii (poprvé vyšla v roce 1994 a dočkala se už několika vydání na obou stranách Atlantiku a rovněž nominace na World Fantasy Award) oslovil výhradně britské autory, a tak se zde můžeme setkat např. s Neilem Gaimanem, Ramseym Campbellem, Kimem Newmanem, Brianem Lumleyem, Michaelem Marshellem Smithem, Brianem Stablefordem, Basilem Copperem a Guyem N. Smithem a dalšími čelními představiteli současného hororu.
Vězte, že ryze britský spisovatelský um se k Lovecraftovým hrůzostrašným vizím hodí neméně tak dobře jako ten z krajiny, kde se mýtus Cthulhu v minulém století zrodil...
 
 
Kevin Hearne: Nahraný (Trapped, 2012)
Vyjde jako devátá kniha edice Style.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Gene Molicca, 290 stran, cena 289 Kč


Šestý svazek populárních Kronik železného druida.
Po dvanácti letech tajného výcviku je Atticus O'Sullivan konečně připraven svázat svou učnici Granuaile se zemí, a zdvojnásobit tak počet druidů na světě. V předvečer obřadu se ale svět, který ho považoval za mrtvého, náhle dozví, že stále žije, a tuze rád by ho poslal zpátky do hrobu.
Attikovi nezbývá, než aby se s Granuaile a se svým věrným irským vlkodavem Oberonem vydal k úpatí Olympu, kde si na něj už brousí zuby římský bůh Bakchus, který mu přísahal pomstu – bude si ovšem muset počkat ve frontě za prastarým upírem, skupinou temných álfů a starým šibalským bohem, pro které je ZABÍT DRUIDA podle všeho priorita číslo jedna.
 
 
Brian Wilson Aldiss: Helikonie - Léto (Helliconia Summer, 1983)
Vyjde jako padesátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
brožovaná, překlad Hana Březáková, obálka Tomasz Maroński, 588 stran, cena 339 Kč

A znovu exotický svět Helikonie… Detailně vylíčená souhra klimatu, geografie, ras, náboženství a politiky je přitažlivým způsobem setkána v tapiserii, která v nás zanechává nesmazatelný dojem. Životem překypující civilizace existuje kdesi v prostoru a čase.
Léto na Helikonii je doba, kdy se zdá, že planeta hyne v ohni svého slunce Freyru. Je to doba, kdy se lidé snaží vyhubit nelidi – fagory – a znovu vystavět svou ztracenou civilizaci.
Druhá kniha třídílné ságy známého autora science fiction, který brilantně popisuje svět, kde rok trvá dva a půl tisíce pozemských let, a tak existují celé generace, které nepamatují nic jiného, než zimu. Helikonie - Léto potvrzuje a dokonce předčí úspěch úvodního svazku trilogie, která se stala klasickou vědeckofantastického žánru.
 
 
Keith R.A. DeCandido: Q - Otázky a odpovědi (Q&A, 2007)
Vyjde jako součást edice Star Trek, kniha z nečíslované řady Star Trek: Nová generace.
brožovaná, překlad Vít Pazlar, obálka Jae Song, 280 stran, 269 Kč

Už je to sedmnáct let, kdy kapitán Jean-Luc Picard převzal velení Enterprise. Tehdy ještě třídy Galaxy s pořadovým označením D. Byla to pocta, které není rovno. Kapitáni všech předchozích lodí téhož jména, vždy vstoupili do historie.
Dnes Picard sedí na můstku suverénní třídy Sovereign, s níž se posunul k písmenu E. Přestože se současná mise v systému Gorsash v ničem nepodobá výpravě na stanici Farpoint, byla to právě tato chvíle, kdy si ji živě vybavil.
Byla to ta chvíle, kdy mu vše říkalo... Q.
 
 
China Miéville: Tři okamžiky výbuchu (Three Moments of an Explosion, 2015)
Vyjde jako součást edice Science fiction.
brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka David G. Stevenson, 400 stran, cena 389 Kč

Londýňané se jednoho rána probudí a zjistí, že obloha je v obležení létajících ledovců. Zničené ropné plošiny se záhadně probouzejí k novému životu a hnány nepochopitelným, ale nesmlouvaným nutkáním se škrábou na pevninu. Student anatomie rozřízne mrtvé lidské tělo a zjistí, že do kostí jsou vyryty neuvěřitelně složité obrazce - kresby, jež jsou na nich přítomny už od narození coby němé svědectví... čeho?
Takové a podobné koncepty a nezapomenutelné obrazy se vyskytují ve všech osmadvaceti textech druhé povídkové sbírky Chiny Miévilla, přičemž řada z nich zde vychází vůbec poprvé. Ve spekulativních, satirických a leckdy i drásavých příbězích neotřelých forem, psaných vynalézavými jazykovými prostředky, vystupuje celá plejáda různě narušených postav, které se však i navzdory svému optimistickému náhledu na svět neúprosně ocitají tváří v tvář pronikavé podivnosti světa - a někdy i ještě pronikavějším podivnostem v sobě samých.
Po deseti letech se nám do rukou dostává další přehlídka bizarních nápadů jednoho z nejoriginálnějších hlasů současné fantastiky.
 
 
Blake Charlton: Čaroproudy (Spellbound, 2011)
Vyjde jako desátá kniha edice Style.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Todd Lockwood, 424 stran, 339 Kč

Napínavé pokračování epické fantasy Čarotepec.
Francesca DeVega je léčitelka z města Avelu, skládá magické věty, zatahuje jimi rány a odvolává kletby. Když se ale jeden čerstvě mrtvý pacient posadí a řekne jí, že musí vzít nohy na ramena, jinak ji čeká osud horší než smrt, ocitne se uprostřed hry, které nerozumí – hry, jež ji spojuje s nechvalně proslulým čarodějem Nicodemem Wealem a staví ji tváří v tvář démonům, polobohům a člověku, kterého nechtěla už nikdy vidět.
Nico před deseti lety uprchl ze starhavenské akademie a nechal za sebou neúspěšný život, kdy ho považovali za postiženého a on sám si myslel, že je k ničemu. Nyní opět stojí na začátku a s pomocí nového daru temných chtonických jazyků pátrá po smaragdu, jenž obsahuje jeho dědictví. Nemůže ovšem uniknout před zmatkem svého někdejšího života. Jeho učitel trpí nevyléčitelnou kletbou, dnem i nocí ho pronásledují přisluhovači bájného Alkyóna, střípky Francesčina příběhu mu nedávají smysl a ve vzduchu visí předpovězená disjunkční válka.
Nico ani Francesca to ještě netuší, ale budou muset složit dílky prastaré skládačky a odhalit démonovo nejtemnější tajemství…
 
 
Andrzej Pilipiuk: Upír z Varšavy (Wampir z MO, 2013)
Vyjde jako šestatřicátý svazek edice Podíl.
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Łaski, 382 stran, cena 349 Kč

Upír z Varšavy
je sbírka povídek, která volně navazuje na Upíra z činžáku. Autor nás znovu zavede na východní břeh Visly, aby vyprávěl příhody tří upírů: zámečníka Marka, svářeče Igora a jejich spolubydlící, čerstvě "zupířené" studentky Goši.
Kniha je tvořena jedenácti příběhy, v nichž se vrací v podstatě všichni hrdinové předchozí knihy. V Upírovi z Varšavy najdou čtenáři všechno, kvůli čemu si Andrzeje Pilipiuka oblíbili a co mu přineslo takovou popularitu.
Pokud hledáte nevšední humor, výrazné hrdiny a strhující styl psaní, je tohle kniha pro vás. Nechybí posměšky z reality pozdně komunistického Polska ani nelítostné utahování si ze Stmívání.
 
 
Daniel Abraham: Tyranův zákon (The Tyrant's Law, 2013)
Vyjde jako součást edice Fantasy.
vázaná, překlad Daniela Orlando, obálka Hachette Group, 460 stran, cena 399 Kč

Třetí svazek kritikou i čtenáři vychvalovaného eposu Mince a dýka mistrovského vypravěče Daniela Abrahama.
Velké válce už nic nezabrání. Tyran Geder Palliako dovedl svou zemi do války, ale každé vítězství vyústilo jen v další konflikt. Teď má před sebou ještě větší válku a je odhodlán nastolit mír. I kdyby kvůli tomu měl pozabíjet sebevíc lidí.
Cithrin bel Sarcour, odpadlá bankéřka z Medejské banky, se vrátila do lůna společnosti. Zaučuje se uprostřed války, ale v její minulosti a jejím nitru číhá ještě větší nebezpečí.
Clara Kalliam ovdověla a upadla do nemilosti v srdci říše, aby se z ní stala věrná zrádkyně bránící vlast proti sobě samé. A kapitán Marcus Wester pátrá ve stínech světa po prastarém tajemství, které změní válku způsobem, jenž ani on sám nedokáže předvídat.
 
 
S. T. Joshi sest. Černá křídla Cthulhu 3 (Black Wings of Cthluhu 3, 2014)
Vyjde jako dvanáctá kniha edice Noir.
vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Jason Van Hollander, 328 stran, cena 349 Kč

Třetí svazek úspěšné lovecraftovské řady antologií, tentokrát v modré barvě s přízračnou kobylkou na přebalu.
Na scénu se opět vrací W. H. Pugmire s povídkou „Pod arkhamským měsícem“, kterou napsal společně s Jessikou A. Salmonsonovou, a mezi sedmnácti texty mají už své pevné místo také Caitlín R. Kiernanová a Darrell Schweitzer. Představí se ovšem rovněž Joseph S. Pulver Sr., Richard Gavin, Donald Tyson či Sam Gafford...
S. T. Joshi jednoduše znovu dokazuje, že na dílo a život místra hrůzostrašné literatury H. P. Lovecrafta lze tvůrčím způsobem nahlížet z bezpočtu různých úhlů a že si v roli editora nadevše cení neotřelosti a svébytnosti vize.
 
 
Kevin Hearne: Uštvaný (Hunted, 2013)
Vyjde jako jedenáctá kniha edice Style.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Gene Molicca, 312 stran, 299 Kč

Sedmý svazek populárních Kronik železného druida.
Na dva tisíce let starého druida má Atticus O'Sullivan pěkně rychlé nohy. To je dobře, v patách mu totiž není jen jedna, ale hned dvě bohyně lovu – Artemis a Diana –, jelikož se pustil do křížku s jejich kolegou. Atticus, Granuaile a irský vlkodav Oberon uhýbají střelám z praku a luku a šíleným tempem prchají přes současnou Evropu, aby vyhledali pomoc u jednoho z Tuathů. Obvyklá možnost magického cestování mezi sférami je jim tentokrát odepřena, v plánu tedy není hra na schovávanou, ale… běh o holý život.
Panteon-maraton narušuje severský bůh Loki. Zabití Attika je jediná nedořešená záležitost, kterou potřebuje dotáhnout do konce, než rozpoutá Ragnarök – neboli apokalypsu. Atticus a Granuaile musejí bohy Olympu přelstít a potměšilému Lokimu zatnout tipec, chtějí-li dál žít – a mít kde.
 
 
Scott Lynch: Zlodějská republika (The Republic of Thieves, 2013)
Vyjde jako devátá kniha z řady Moderní díla fantasy.
brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Benjamin Carré, 660 stran, cena 399 Kč

Měla to být největší loupež jejich kariéry, ale skončilo to mimořádně hořkým zklamáním a Locke a jeho věrný parťák Jean jen taktak vyvázli živí. Nebo alespoň Jean. Locke pomalu podléhá smrtícímu jedu, před kterým ho nedokáže zachránit žádný alchymista ani medicín. Když už se však blíží konec, objeví se tajemný Nájemág s nabídkou, že Lockeho buď vyléčí, nebo ho zbaví trápení jednou provždy.
V magických kruzích se blíží politické volby a frakcím by se hodil pěšák. Pokud Locke přistoupí na to, že sehraje určenou roli, kouzly mu odstraní jed z těla – i když v průběhu této očisty bude trpět tak, že si ještě bude přát, aby zemřel. Locke je proti, jeho odhodlání ovšem nalamují dvě věci: Jeanovo naléhání – a Nájemágova zmínka o jisté ženě z Lockeho minulosti: Sabetě. Jeho životní lásce, jež se mu vyrovná co do schopností i důvtipu a nyní představuje jeho největšího protivníka.
Locke se do ní zamiloval na první pohled, když byli ještě oba mladí sirotci a učili se na zloděje. Po bouřlivém namlouvání mu ale Sabeta zmizela ze života. Teď se střetnou v dalším souboji vůlí. Neboť když Locke stane tváří v tvář jediné ženě, která se k němu hodí, a zároveň jediné osobě, která umí podvádět tak jako on, musí si vybrat, zda bude se Sabetou bojovat – nebo se jí dvořit. Na tomto rozhodnutí by mohl záviset život jich obou.
 
 
Navštivte rovněž přehledy knih vydaných v letech 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015.
 
Laserweb 2.1 - Copyright © Laser-books 2007. Hlavní strana: www.laser-books.cz E-mail: laserbooks@seznam.cz
Při nalezení jakýchokoli závad či nedostatků nás prosím kontaktujte.
Optimalizováno pro prohlížeč Internet Explorer 7 s nadstavbou Maxthon 2.